понеділок, 21 березня 2022 р.

Завдання для дистанційного навчання з образотворчогомистецтва 7-й клас

 Тема: Світ книг і журналів.Макет журналу (обкладинка).



Перш ніж книга з’являється на полицях магазину , вона проходить досить складний і тривалий час.  Головний елемент на який ми звертаємо увагу побачивши книгу це обкладинка. Іще кажуть що обкладинка це обличчя книги.

Перші обкладинки оформлювалися за допомогою різних матеріалів : дерева, шкіри, металу, тканини, прикрашалися дорогоцінним камінням.(демонстрація третього слайда)

Перші книги писалися і оздоблювалися при церквах і монастирях, тому найбільшого оздоблення підлягала саме Біблія.(демонстрація четвертого слайда).

Одними із перших рукописних зразків книг є «Остромирове Євангеліє»,  «Повість минулих літ» яку написав  Нестор Літописець. .(демонстрація п’ятого-шостого слайдів)

У старовинних книгах , переважно рукописних, кожну літеру виписував майстер - каліграф спеціальними паличками або гусячим пером. Книжки прикрашалися буквицею – початковою літерою першого слова тексту.  Вона була головним елементом композиції сторінки (демонстрація сьомого - восьмого слайдів).

 Рукописні книжки прикрашались також і книжковою мініатюрою, яка малювалась церковними художниками вручну за допомогою фарб, найчастіше обирались біблійські сюжети, але зустрічаються і світські. У наш час книжкову мініатюру замінила книжкова ілюстрація (демонстрація дев’ятого слайда).

У книзі , як у будь якому гармонійному предметі, всі складові елементи підпорядковані цілому, це допомагає глядачу  повно сприймати зміст.  

Георгій Нарбут — творець українського стилю
 
Георгій Нарбут — український художник-графік, ілюстратор, автор Гербу України (УНР), дизайнер перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок УНР), творець українських шрифтів Нарбута і стилю української графіки.
«Українська Абетка» Нарбута — взірець української графіки!
Саме його українські шрифти „Narbut“ сьогодні використовують графічні дизайнери всього світу, і вони присутні в розкладці шрифтів графічних редакторів чи не у кожного шануючого себе графічного дизайнера.

Творча майстерня.

 Практична робота. Створити ескіз обкладинки книги чи журналу з шкільного життя. 

Етапи роботи над обкладинкою:

v  Закомпонувати та намалювати зображення  обкладинки олівцем.

v Намалювати назву книги, та ілюстрацію на обкладинці.

v  Деталізація дрібних деталей та елементів.

Сучасне оформлення журналів для дітей.



Бажаю успіху. Мирного неба над головою.

Фото робіт скинути на вайбер до 16.00


Немає коментарів:

Дописати коментар

Завдання для дистанційного навчання з трудового для 9 кл

 Тема:  Творча майстерня. Практична робота. Створити квіти з ячейок для яєць. Зробити фото себе з роботою Бажаю успіху. Мирного неба над гол...