Тема: Садово-паркове мистецтво. Ескіз фонтану.
Чи звертали ви увагу під час екскурсій або віртуальних подорожей, як архітектурні і скульптурні пам’ятки вписуються в ландшафт? Особлива гармонія поєднання архітектури і скульптури із садово-парковим мистецтвом притаманна заміським палацам, які слугували літніми резиденціями правителів.
Садово-паркове мистецтво передбачає створення і художнє оформлення садів і парків. Ця діяльність охоплює їх планування і розбиття, добір рослин — дерев, кущів, квітів із врахуванням клімату і природного рельєфу, розміщення і групування рослин відповідно до розташування споруд і водойм — озер, річок, джерел.
Різноманітні прийоми садово-паркового мистецтва підкоряються двом основним принципам: регулярному (геометричному) або пейзажному. Регулярний парк із прямими алеями, геометрично правильними формами клумб, газонів і водоймищ, з підстриженими рослинами отримав назву «французький». А пейзажний парк, художні композиції якого імітують природний ландшафт, — «англійський». Розглянемо зразки цих двох типів парку.
У Версалі, передмісті Парижа, розташований неперевершений палацово-парковий ансамбль. Продовженням палацової архітектури є регулярний парк (ландшафтний архітектор Андре Ленотр). Він складається з безліч терас, що знижуються в міру віддалення від палацу. Окрім ретельно підстрижених газонів і клумб з квітами, численних скульптур, оранжерей, басейнів, по всій території садів розташовані фонтани, які забезпечують унікальність садів Версаля.
А тепер ознайомимося з пейзажним парком. Тож помандруємо до славнозвісної «Софіївки» — Національного дендрологічного парку України, перлини садово-паркового мистецтва з понад 200-річною історією.
Парк, заснований володарем міста Умані польським магнатом Станіславом Потоцьким, був названий на честь його дружини Софії та подарований їй на. день народження у 1802 році. Автором про-екта і керівником будівництва було призначено Людвіга Метцеля.
Принадність «Софіївки» — у тихому звучанні природних кольорів і мелодій, плавних лініях руху води, загадкових композиціях із каменю, мов би випадково розкиданого поблизу скель. Головна композиція парку проходить уздовж річки Кам’янки, де створено низку басейнів і ставків, водоспадів і каскадів. Краєвиди прикрашають павільйони й альтанки.
Полтава. Парк "Перемоги.
Творча майстерня .Практична робота.
Намалювати ескіз фонтану для школи.
Немає коментарів:
Дописати коментар